Szkoła Sztuki Aktorskiej strona główna
  O Szkole O szkole i wykładowcach Opinie Opinie Stowarzyszenie Teatr Tradycyjny Nasz facebook Stowarzyszenie Teatr Tradycyjny Stowarzyszenie Teatr Tradycyjny

O Szkole Sztuki Aktorskiej

Szkoła Sztuki Aktorskiej jest przedsięwzięciem realizowanym w ramach Stowarzyszenia Teatr Tradycyjny z Krakowa. Specjalizuje się w kształceniu kandydatów do szkół teatralnych, osób pragnących rozwijać umiejętności sceniczne oraz w produkcji spektakli.

Szkoła Sztuki Aktorskiej oferuje weekendowe i popołudniowe zajęcia szkoleniowe, letnie warsztaty teatralne, a także całoroczne przedstawienia na zasadach kontraktowych. Szkoła może poszczycić się pięcioma wychowankami, którzy są absolwentami i studentami państwowych wyższych szkół teatralnych oraz setkami wychowanków uczestniczących w ruchu amatorskim.

Więcej informacji

Program Szkoły

Nauka w Szkole Sztuki Aktorskiej trwa jeden rok.
Zajęcia odbywają się w Warszawie.

Program obejmuje następujące przedmioty:

- elementarne zadania aktorskie,
- wiersz,
- proza,
- dykcja,
- impostacja głosu,
- praca nad rolą,
- autoprezentacja,
- sceny współczesne,
- sceny klasyczne,
- rytmika,
- plastyka ruchu scenicznego,
- taniec.

Zajęcia odbywają się w weekendy [co drugi weekend miesiąca] w wymiarze 10 godz. tzn. 5 godz. sobota, 5 godz. niedziela.

Koszty nauki:

Wpisowe do Szkoły - 100 zł
Czesne - 220 zł/miesiąc
Lekcja indywidualna  [2 x 45 min.] - 80 zł

Dagmara Foniok

Dyrektor artystyczny Szkoły Sztuki Aktorskiej im. J. Cimrmana, wiceprezes Stowarzyszenia Teatr Tradycyjny w Krakowie.

Współtwórca Szkoły Sztuki Aktorskiej im. J. Cimrmana oraz Stowarzyszenia Teatr Tradycyjny, w którym aktywnie działa jako aktorka i scenarzystka od momentu założenia w 1994 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie aktorskie w teatrze, filmie i telewizji, w swoim dorobku scenicznym ma ponad 40 ról. Od 2003 roku prowadzi letnie warsztaty teatralne dla kandydatów do szkół teatralnych oraz osób pragnących rozwijać umiejętności sceniczne.

Specjalizuje się w technice mowy, impostacji głosu i nauce elementarnych zadań aktorskich wg własnej, autorskiej metody.

Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (obecnie Akademia Teatralna) oraz członkiem Związku Artystów Scen Polskich.

Współpracowała z takimi reżyserami jak Kazimierz Dejmek, Jerzy Hoffmann, Kazimierz Rudzki. Występowała na scenach polskich i zagranicznych, m.in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Ziemi Łódzkiej, Teatrze na Targówku w Warszawie, Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu oraz Scenie Polskiej w Czeskim Cieszynie. Ze swoim monodramem "Nie ja" (Not I) Samuela Becketta, występowała na festiwalach poświęconych twórczości autora w Norymberdze, Frankfurcie, Moguncji, Berlinie i Zurychu.

Pasjonuje się wszystkim, co wiąże się z teatrem, a ponadto muzyką klasyczną i literaturą piękną. 

Tadeusz Hankiewicz

Dyrektor Naczelny Szkoły Sztuki Aktorskiej im. J. Cimrmana, prezes Stowarzyszenia Teatr Tradycyjny w Krakowie.

Współzałożyciel Szkoły Sztuki Aktorskiej im. J. Cimrmana i Stowarzyszenia Teatr Tradycyjny, w którym od momentu założenia w 1994 roku jest reżyserem, aktorem i scenarzystą. Od wielu lat związany z teatrem, stworzył ponad 20 kreacji scenicznych, w dorobku reżyserskim ma ponad 20 spektakli. Od 2003 roku prowadzi letnie warsztaty teatralne dla kandydatów do szkół teatralnych i osób pragnących rozwijać umiejętności sceniczne.

Specjalizuje się w reżyserii spektakli oraz pracy nad rolą i rzemiosłem aktorskim.

Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Jest członkiem Związku Artystów Scen Polskich.

Animator życia kulturalnego i scenicznego w ośrodkach akademickich w kraju i za granicą. Odnowił tradycję Teatru STG, działającego przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach, nadał nowy kierunek artystyczny Akademickiemu Teatrowi Remont, z którym od 2003 roku wystawił kilkanaście sztuk. Reaktywował w Krakowie przedwojenną tradycję teatrów ogródkowych.

Skontaktuj się z nami:

Dagmara Foniok
tel. 0-694-312-067

Tadeusz Hankiewicz
tel. 0-502-929-242

e-mail: teatrtradycyjny@gmail.com